PRZECHOWALNIA MOTOCYKLI / TRANSPORT MOTOCYKLI NA ZIMOWANIE

Pierwszym krokiem w przygotowaniach do zimowania powinno być dokładne umycie wszystkich elementów. Wszelkie zabrudzenia, dzisiaj proste do usunięcia, na wiosnę okażą się nie lada problemem. Do mycia używamy myjki bezdotykowej i miękkiej gąbki. Do osuszenia motocykla używamy suchej szmatki lub irchy. Finałem mycia motocykla jest zabezpieczenie wszystkich powierzchni. Na części lakierowane stosujemy preparat zawierający wosk a na pozostałe powierzchnie specjalne specyfiki do chromu, aluminium itp. Umycie motocykla to nie wszystko, teraz musimy zadbać o mechanikę. Pod tym względem także nie zaleca się postawienia motocykla po ostatniej jeździe bez dokonania kilku podstawowych czynności. Pierwszą z nich powinna być wymiana oleju silnikowego. Niestety, zużyty olej zawiera wiele szkodliwych składników - są to m.in. kwasy, pochodne siarki zawartej w naszym polskim paliwie - nie pozostaje nic innego jak wymienić olej, pamiętając oczywiście o filtrze. Tak przygotowanego motocykla nie powinno się uruchamiać w czasie zimowania. W czasie pracy na niedogrzanym silniku woda kondensująca się wewnątrz silnika oraz wspomniane już agresywne substancje nie będą miały szans na odparowanie (pozostaną one w oleju, układzie wydechowym i będą mogły niszczyć nasz motocykl od wewnątrz przez wiele tygodni). Jednakże na zimę zbiornik powinien być zatankowany do pełna, co ograniczy możliwość kondensacji wody z powietrza i jego korozji. Do postoju trzeba także przygotować łańcuch. Do czyszczenia łańcucha będzie zastosowany specjalny sprayu - tak zwany Chain Cleaner spełni swoje zadanie znacznie lepiej niż np. nafta. Po umyciu łańcucha należy go oczywiście nasmarować specjalnym smarem lub olejem przekładniowym. Po postawieniu motocykla w miejscu zimowania, powinniśmy zająć się instalacją elektryczną. Podstawową sprawą jest wyjęcie akumulatora i wstawienie do cieplejszego pomieszczenia. Konieczne jest okresowe doładowywanie akumulatora, gdyż w czasie postoju systematycznie traci on poziom naładowania . Przy długim postoju należy także zadbać o opony. Dla sprzętów wyposażonych w centralną podstawkę należy zredukować ciśnienie w oponach (do blisko 1,5 atmosfery). W przypadku pozostałych motocykli można zastosować dwa rozwiązania. Pierwszym jest postawienie sprzętu na "kołkach", co często wiąże się ze skomplikowaną procedurą podnoszenia motocykla i ustawiania go na podpórkach. Drugim rozwiązaniem będzie pozostawienie motocykla na kołach i bocznej podstawce.

Wykonywane przez nas działania przygotowawcze obejmują czynności podstawowe:

  • mycie i czyszczenie karoserii
  • zabezpieczenie przed przed korozją elementów metalowych przy użyciu smarów i wosków
  • zabezpieczenie łańcucha
  • wyjęcie i zabezpieczenie akumulatora
  • zredukowanie ciśnienia w oponach

oraz na życzenie klienta dodatkowe:

  • wymiana oleju, filtru paliwa i powietrza
  • wymiana płynu hamulcowego
  • nasmarowanie elementów układu hamulcowego


Motor będzie stał w bezpiecznym, czystym, suchym i ogrzewanym miejscu.

Jakie czynności muszą być podjęte aby przyjąć motor do zimowania:

  1. Podpisanie umowy przechowania
  2. Podpisanie formularza opisu stanu technicznego
  3. Przydzielenie miejsca w garażu

Cena:

  • od 140 zł miesięcznie
  • pakiet dodatkowy zgodnie z cennikiem serwisu

Istnieje możliwość abyśmy my zabrali motocykl na zimowanie.

Podane cenny są cenami brutto.

Kredyt na zakup motocykla

Na wszystkie oferowane przez nas motocykle możecie Państwo uzyskać szybko i łatwo kredyt. W celu uzyskania informacji o kredytach prosimy o kontakt z:

Multika Anna Mieczkowska tel 509-357-949 oraz | Benefi Plus Bank Arkadiszy Bloch tel: 505-106-606

 

logo bottom

 

ul. Bruzdowa 76, 02-991 Warszawa

Salon czynny od 10:00 do 18:00 i w soboty 10:00 do 14:00 W okrsie zimowym przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny. 

NIP: 951-142-91-92 
REGON: 012391899
tel. Łukasz +48 503 648 964
tel. Robert +48 602 781 509
email:  motosky@wp.pl